Sesja ciążowa

Kiedy byłam w ciąży nie wyglądałam, moim zdaniem, zbyt atrakcyjnie. Samopoczucia nie poprawiały mi też pytania "to pani jeszcze nie urodziła?", zadawane tak mniej więcej od 6 miesiąca i "czy to bliźnięta?" :Och, lista irytujących tekstów jest znacznie dłuższa ale te dwa były moje "ulubione". Część pewnie poszła w niepamięć, tyle czasu minęło.
Dzisiaj, będąc fotografem z wieloletnim doświadczeniem, wiem, że można ten wyjątkowy stan pokazać na fotografii pięknie niezależnie od tego, ile się przytyło. Niekoniecznie muszą to być oczywiste ujęcia, w końcu chodzi o emocje i uczucia, a nie o zdjęcie do dokumentów.
Nie namawiam, bo uważam, że trzeba być przekonanym i naprawdę chcieć, nic na siłę. Ale zachęcam ;) Powiedzmy sobie szczerze - tych okazji, żeby zrobić sesję ciążową nie mamy na ogół zbyt wiele, prawda?


Dlaczego warto zdecydować się na sesję ciążową?

Okres dziewięciu miesięcy, w którym przygotowujemy się na przyjście na świat dziecka to niesamowity czas. Warto uwiecznić go na zdjęciach. Staną się dla Was niezwykłą pamiątką i pierwszą fotografią rodzinną. Pozwolą zatrzymać na obrazie chwile, które mijają bardzo szybko, a dzięki zdjęciom z sesji ciążowej pozostaną z Wami na zawsze i dadzą możliwość przywołania w pamięci wspólnych, magicznych momentów. Taka sesja często jest początkiem naszej wspólnej fotograficznej przygody, spotykamy się później na zdjęciach noworodkowych, rodzinnych, roczkowych, świątecznych mini-sesjach, dzieci rosną, czas ucieka, a to wszystko pozostaje na pięknych zdjęciach.

Kiedy jest najlepszy moment na zdjęcia brzuszkowe?

Jako fotograf polecam szczególnie okres 7-8 miesiąca na przeprowadzenie sesji ciążowej. Brzuszek jest idealnie zarysowany i będzie bardzo ładnie prezentował się na zdjęciach. W tym momencie także przyszła mama czuje się jeszcze na ogół bardzo dobrze. Bywa jednak, że robmy sesję na tydzień przed porodem.

Gdzie odbywa się sesja?

Sesja ciążowa może być przeprowadzona w moim atelier w Bielsko-Białej lub w plenerze. Mam "moje" specjalne miejsca, ale też chętnie mogę udać się tam, gdzie mnie zaprosicie. Adres studia fotograficznego to: ul. Boruty-Spiechowicza 24, lokal 205, Bielsko-Biała. Znajduje się tuż przy obwodnicy, dzięki czemu dojazd jest bardzo prosty także z okolicznych miejscowości takich, jak Czechowice-Dziedzice, Skoczów, Cieszyn, Żywiec. 

W jakim stylu będą moje zdjęcia?

W takim, w jakim sobie wymarzycie. Przed sesją pytam - o kolory, o Wasz gust - i pod tym kątem przygotowuję stylizacje. Mam do dyspozycji kilkanaście sukienek, w różnych kolorach, stylach i rozmiarach, treny, piękne wianki. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Można także zdecydować się na zdjęcia bardziej intymne albo zupełnie naturalne w swoich własnych ubraniach,

Jak przygotować się do sesji?

Gorąco polecam profesjonalny makijaż i fryzurę. Polecam Super-Oko Marzena Bubiak w Bielsku-Białej.
Dłonie i stopy - najlepiej gdy kolor paznokci jest naturalny albo neutralny, aby pasował do różnych kolorów sukni.
Depilacja - dzień przed sesją.

Na sesję proszę zabrać usztywniany stanik z odpinanymi ramiączkami - najlepiej w kolorze cielistym. Dobrze byłoby odpiąć ramiączka kilka godzin przed sesją ponieważ zostawiają odciski na ramionach. Figi - bez obciskających gumek, żeby jak najmniej odznaczały się pod ubraniem. Kolor bielizny - najlepszy jest cielisty, beżowy. Można też zabrać ulubione ubrania na zmianę - sprawdzają się obcisłe sukienki, koszulki, rozpinane koszule męskie.

Wszystkie suknie ciążowe widoczne na stronie internetowej są moją własnością i będą do dyspozycji.

Zdjęcia często robimy na boso, jednak jeśli nie chcecie tak - proszę o białe skarpetki lub pasujące, czyste obuwie :)

Można przynieść dodatki, które podkreślą indywidualny charakter sesji - zdjęcie USG, małe buciki, ubranka lub skarpetki.

Jak będzie wyglądała nasza sesja?

W czasie sesji ustawiam, mówię, gdzie patrzeć, sugeruję gesty ale nie narzucam. Atmosfera jest przyjemna i otwarta. Robimy fotografie indywidualne przyszłej mamy, a także z partnerem i starszymi dziećmi ( jeśli są).
Sesja trwa ok. 45 minut.

Jaka jest cena sesji ciążowej?

Można wybrać spośród pakietów dostępnych w zakładce  OFERTA

Wszystkie pakiety zawierają zdjęcia w formie wysokiej rozdzielczości plików jpg oraz odbitek na papierze jedwabnym formatu 15x23 cm.